Topánky a tenisky na platforme

 
 
 
ponuka.jpg sk.jpg
 
 
 
ÚVOD > DÁMSKE TOPÁNKY arrow Topánky na platforme
 
0__2_.jpg 1.jpg 2.jpg 3.jpg
 
 
Filter:
Cenová hladina
Veľkosť
Farba
Zoradiť produkty podľa
Zobraziť na stránku
×
Zrušiť filter
 
 

Topánky na platforme

 
Dámske hnedé čižmy STAR
NEW

Dámske hnedé čižmy STAR

29,46 €
Dámske čierne poltopánky SLOW
NEW

Dámske čierne poltopánky SLOW

Happy topánočky pre dámy milujúce módu.
36,58 €
Dámske hnedé čižmy MOLLY
NEW

Dámske hnedé čižmy MOLLY

WaW, buď trendy a vyzývavo príťažlivá...
30,42 €
Dámske čierne poltopánky NIEM
NEW

Dámske čierne poltopánky NIEM

Happy topánočky pre dámy milujúce módu.
38,94 €
Dámske čierne poltopánky ALHA
HOT

Dámske čierne poltopánky ALHA

Happy topánočky pre dámy milujúce módu.
45,25 €
Dámske čierne poltopánky MIUSO
NEW

Dámske čierne poltopánky MIUSO

Happy topánočky pre dámy milujúce módu.
44,20 €
Dámske hnedé poltopánky BEALI
NEW

Dámske hnedé poltopánky BEALI

Určite vás dostanú do pokušenia. Elegantné poltopánky pre elegantné dámy.
31,57 €
Dámske hnedé poltopánky BEAL
NEW

Dámske hnedé poltopánky BEAL

Určite vás dostanú do pokušenia. Elegantné poltopánky pre elegantné dámy.
31,57 €
Dámske čierne čižmy s kožušinkou
SALE

Dámske čierne čižmy s kožušinkou

Trendy čižmy na platformovom podpätku. Krásny dizajn v štýle aviator. Pohodlné a štýlové nosenie pre každú z vás. Vhodné na prechodné teplejšie obdobie.
26,90 € 18,94 €

 
 
 

topánky na platformeTopánky na platforme sú skvelým kompromisom, ktorý ženám poskytuje dostatok pohodlia a zároveň im ponúka možnosť nosiť vysoké podpätky. Vysoké podpätky sú samozrejme stále žiadané – nižším ženám pridajú zopár centimetrov, opticky predlžujú aj zoštíhľujú nohy a našu chôdzu urobia oveľa viac ženskejšou. Platformy zasa pridajú kúsok pohodlia, ktorý pri lodičkách len ťažko nájdete a tiež ponúknu nohám oveľa väčšiu stabilitu než klasické ihličkové podpätky.

 

Ako nosiť topánky na platforme?

Topánky na platforme pritom môžu mať vyvýšenú iba časť pod chodidlom (podpätok) alebo platforma môže byť pod celou topánkou. Obe tieto možnosti poskytujú svojej majiteľke možnosť, ako na vyššom podpätku pohodlne stráviť aj celý deň. Sú vhodné predovšetkým na neformálne príležitosti, ideálne ako obuv na prechádzku do mesta a na nákupy, ale pri správnom výbere môžu rovnako dobre poslúžiť aj pri akejkoľvek spoločenskej udalosti. Ideálne je kombinovať ich s úzkymi džínsami či dlhými šatami – skutočné módne divy však vedia nosiť topánky na platforme s čímkoľvek!

 

Podľa čoho ich vyberať?

Pre topánky na platforme je najvhodnejší podpätok vysoký 1 – 3 cm, vtedy je chôdza na nich najpohodlnejšia aj najstabilnejšia. Ak ste však zvyknutá na nosenie aj vyšších podpätkov, pokojne choďte do toho! Samozrejmosťou pri tomto druhu obuvi by malo byť spoľahlivé uchytenie členku a tým aj celé nohy, aby sa predišlo akýmkoľvek zraneniam. Ak si teda budete vyberať svoje topánky na platforme, dbajte aj na tento aspekt. Čo je však pri topánkach na platforme najdôležitejšie? Podľa odborníkov sú pre naše zdravie oveľa lepšie než lodičky, pretože kĺbom v oblasti bedier aj kolien poskytujú dostatočné odpruženie.

topánky na platforme

 

Topánky na platforme od MILUJEM TOPÁNKY

V ponuke nášho e-shopu www.milujem-topanky.sk nájdete rôzne topánky na platforme – na jarné a letné obdobia sú tu sandále, na jeseň a zimu zasa tenisky, poltopánky či čižmy na platforme. Momentálne je veľmi obľúbený tento druh obuvi v nadčasovej čiernej farbe, ktorá v spojení s koženými materiálmi celému outfitu dodá akýsi „rockerský“ nádych. Ak sa rozhodnete pre kombináciu so semišom, vykúzliť tak môžete jednoduchú eleganciu. Tenisky na platforme sú zasa skvelým doplnkom pre športové outfity, oceníte ich najmä v kombinácii s úzkymi džínsami.

 

História tejto obuvi

História, ktorou si topánky na platforme prešli je tiež celkom zaujímavá. Po prvý krát sa začali používať pri stvárňovaní divadelných hier už v starovekom Grécku. Vtedy platforma slúžila na to, aby hercom pridala niekoľko centimetrov k ich výške. Výška platformy sa odvíjala od toho, akú postavu herec v hre stvárňoval. Čím väčší autoritatívny dojem mala postava navodzovať, tým bola platforma samozrejme vyššia. Tento účel si z časti platformy zachovali, v podstate až dodnes slúžia na to, aby predovšetkým ženám doplnili niekoľko chýbajúcich centimetrov. U nás topánky na platforme zaznamenali krátky ošiaľ v DISCO období, v priebehu 80. rokov, kedy sme ich mohli vidieť v dych-berúcich rozmerov nie len u žien, ale aj u mužov. Do módy sa po niekoľkoročnej odmlke opäť vrátili až v posledných sezónach, zato však v plnej sile.

 

topánky na platformeNakupujte teraz!

A tak dnes sú topánky na platforme obľúbené najmä u žien, ktorým príliš nevyhovujú lodičky, avšak stále sa chcú cítiť žensky a sexy. Lichotia najmä dámam plnších tvarov, avšak v správnej kombinácii môžu rovnako dobre vyzerať aj na nohách štíhlejších žien. V našom e-shope www.milujem-topanky.sk ich nájdete v rôznych prevedeniach, stačí si len vybrať také, do ktorých sa ihneď zamilujete!