Dámska kožená obuv, kožené topánky

 
 
 
ÚVOD > DÁMSKE TOPÁNKY > Dámska kožená obuv
 

Dámska kožená obuv

Zoradiť produkty podľa: Zostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
3637383940
82,50 €
3637383940
82,50 €
3637383940
84,50 €
Luxusná zimná kožená obuv
3637383940
89,90 €
Luxusné zimné kožené topánky
3637383940
89,90 €
Luxusná zimná kožená obuv
363738394041
98,90 €
Luxusné zimné kožené topánky
363738394041
98,90 €
Luxusné zimné kožené topánky
363738394041
98,90 €
37
33,50 € 43,90 €
3637
54,50 € 70,90 €

 
 

 

kožené topánky

Pravé kožené topánky sú zrejme tou najkvalitnejšou obuvou akú si možno momentálne zakúpiť. Ich jedinečné vlastnosti sú dôvodom, prečo je kožená obuv už dlhé roky tou najžiadanejšou na trhu. Medzi tieto vlastnosti patrí napr. vysoká flexibilita a schopnosť prispôsobiť sa tvaru chodidla, ktoré má každý človek iné. Práve preto sa kožené topánky považujú nie len za vysoko kvalitné, ale aj za veľmi pohodlné na chodenie. Zo začiatku je síce koža tvrdá, avšak pravidelným nosením zmäkne a tvaruje sa presne podľa vašich požiadaviek.

 

Aké výhody vám ponúkajú kožené topánky?

Vysoká kvalita koženej obuvi je daná tým, že koža sa považuje za trváci materiál a pri dostatočnej starostlivosti vám vydrží aj niekoľko rokov, čo sa o väčšine iných materiálov povedať nedá. Dnes už mnoho ľudí, ktorí vlastnia kožené topánky práve túto starostlivosť zanedbáva a doslova rituál, ktorý bol kedysi spojený s čistením a leštením topánok, akosi upadá do zabudnutia. To je nesmierna škoda, keďže čisté a pekne vyleštené kožené topánky môžu byť veľmi pozitívnou vizitkou predovšetkým každého chlapa, ale určite to platí aj u žien.

 

Kožená obuv a starostlivosť o ňu

Najčastejším problémom s ktorým sa stretávajú majitelia kožených topánok je otázka, čo s topánkami, keď sme vonku zmokli? V prvom rade je dôležité vedieť, že kožené topánky NIKDY nedávame vysušiť na teplý radiátor, do jeho blízkosti alebo na priame slnko, pretože je to najrýchlejšia cesta k ich zničeniu. Starým a overeným trikom je vysušenie koženej obuvi za pomoci novín či menej známe vloženie nakrájaných gaštanov do mokrých topánok, ktoré by mali pomôcť odsať vlhkosť.

 

Kondicionér a odstránenie nečistôt – ako na to?

Po vysušení je dobré dodať koženým topánkam umelé živiny, aby koža na nich nepopraskala. Kožená obuv si preto vyžaduje pravidelné (aspoň) mesačné ošetrenie kondicionérom. Ak sa však na topánkach nachádzajú aj väčšie nečistoty, je dobré vedieť ako odstrániť aj tie. Sú vaše kožené topánky napr. zaprášené? V tom prípade vám na ich očistenie úplne postačí bežná kefa na topánky. Pokiaľ sa na nich však už objavia väčšie nečistoty ako napr. blato, kefa vám zrejme stačiť nebude. V takomto prípade však určite na ich čistenie nepoužívajte žiadne mydlo ani iné chemikálie! Na koženú obuv vám úplne postačí jemne navlhčená handrička. Väčšie a odolnejšie nečistoty už radšej prenechajte na „odborníkov“ v čistiarňach.

 

Impregnácia a leštenie koženej obuvi

Po dôkladnom vysušení a očistení topánok je na rade ich impregnácia a leštenie. Impregnácia je ošetrenie, ktoré si kožená obuv vyžaduje na to, aby bola odolná proti účinkom vody a vlhkosti. Leštenie môže prebiehať za pomoci krému na leštenie kožených topánok alebo za pomoci vosku. Krém na kožené topánky vám vaše leštenie značne uľahčí – úplne vám postačí malá handrička alebo kefka, s ktorou na topánky nanesiete tenkú vrstvu krému. Pri leštení voskom musíte používať už aj malé množstvo vody, do ktorej budete handričku, resp. kefku namáčať. Pomôcť vám môže aj „babský recept“, podľa ktorého by sa na leštenie kože mala používať pomarančová kôra alebo stále účinná je aj stará dobrá indulona.

 

kožené topánky

Kožená obuv od MILUJEM TOPÁNKY

Ak dodržíte tieto postupy pri starostlivosti, môžete si byť istý, že vám vaše kožené topánky z e-shopu milujem-topanky.sk budú slúžiť niekoľko rokov po ich zakúpení. V našej ponuke totižto nájdete iba kvalitné kožené topánky vyrobené z pravej prírodnej kože. Náš momentálny sortiment vám ponúka kožené lodičky na opätku i platforme a tiež kožené členkové topánky. Kožená obuv u nás – dostupná za skvelé ceny.